Mersin’in kültür, sanat ve turizm değerlerini yaşatmak ve tanıtmak, toplumsal bilincin oluşmasında bilgiye erişimi kolaylaştırmak ve hem ilimizin hem de bölgemizin ülke turizminden alacağı payı artırmak amacıyla Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliğimizde yeni dönem çalışmalarımıza başladık.
Kentimiz deniz, doğa ve yayla turizmine cevap verebilecek önemli bir kent olmasına rağmen, yeterli tanıtımın yapılamamasından dolayı turizm yönünden zayıf kalıyor. Biz, Mersin ve Çevresi Turizm Altyapı Birliği'nin yeni döneminde öncelikle, turizm merkezlerinin devam eden planlama çalışmalarının hızlandırılarak ilgili bakanlıklarla koordineli ve işbirliği içerisinde tamamlanması ve onaylanması için sürekli girişimlerde bulunacağız.
Mersin için yapacağımız işler oldukça fazla. Birliğimiz yetki ve sorumlulukları çerçevesinde turizm adına ciddi katkılar sağlamaya devam edecek. Bölgemizin tanıtımında ve turizm alt yapı çalışmalarında yatırım ve hizmet üreten Birliğimiz, bu çalışmalarını yeni yapılanmasına uygun aralıksız sürdürecek.
Hizmet süremiz boyunca, ekonomik açıdan önem taşıyan 40'a yakın sektör ve hizmeti doğrudan etkileyen turizmin, Mersin için taşıdığı önemi dikkate alarak, ilan edilmiş turizm bölgelerinin plan çalışmalarını süratle tamamlarken, aynı anda bunların tanıtımı için de üst düzey bir çalışma sergileyeceğiz. 
Mevcut turizm bölgelerinin yanı sıra, turizm bölgesi olabilecek, turizmin farklı destinasyonlarını taşıyan yerlerle ilgili de çalışmaları ivedilikle sürdüreceğiz. Turizmde üstün evrensel değerlere sahip kültür mirasımızın, ulusal ve uluslararası alanda ilk sıralara taşınması hedefiyle el birliğiyle çalışacağız.

 

Atsız Afşın YILMAZ

TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANI