28.01.2018 tarihinde yayınlandı - 595 kez okundu

Mersin Tüm Değerleriyle EMITT’e Taşındı.

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB), 25- 28 Ocak tarihleri arasında, dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan ve bu yıl 22. kez kapılarını açan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Büyükşehir Belediyesi’nin standında yerini aldı.

Mersin'i birçok değeriyle EMITT 2018 Fuarı'na taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB) işbirliği ile hayata geçirdiği ve dünya çapında 4 ödüle layık görülen, ayrıca EMITT 2017 Fuarı'nda da 'Destinasyonlar' dalında 'En İyi Teknolojik Stant Ödülü'nü kazanan VR Mersin standı ile de katılımcılardan bu yıl da büyük ilgi gördü.

Mersin'in tarihi ve doğal güzelliklerinin sanal tur yöntemi ile 360 derece tanıtımının yapıldığı 'VR Mersin' ziyaretçileri kentin doğal güzellikleri ve tarihi yerlerinde bir ziyarete çıkararak, farklı bir deneyim yaşattı.

Ziyaretçiler proje kapsamında il genelinde 272 noktada hava- kara, gece- gündüz çekimlerinin yer aldığı ve toplam 2130 adet panoramik fotoğrafın bulunduğu VR Mersin (vr.mersin.bel.tr) ile Mersin’in sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel değerlere göz atma fırsatı buldu.