12.05.2017 tarihinde yayınlandı - 952 kez okundu

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB) Meclis Toplantısı, Birlik Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ başkanlığında yapıldı.  

Mecliste "Bir önceki Meclis Toplantı özet tutanağının doğruluğuna, 2016 Yılı Faaliyet Raporunun kabulüne, 2016 yılı Gelir- Gider kesin hesabının kabulüne karar verildi.

Encümen üyeliklerinin gizli oy seçimi ile Anamur Belediye Başkanı Mehmet TÜRE, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet GÜNEL, Silifke Belediyesi Meclis üyesi Mevci ARSLAN ve Turizmci Mustafa KALE encümen üyeliğine seçildi.

Bütçe Plan İhtisas Komisyon Üyeliklerinin seçimi yapılan oylama sonucunda Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet BALLI, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi M. Özgür SANAL, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet TOPKARA mevcudun tamamının oyunu alarak Bütçe Plan İhtisas Komisyon üyeliklerine seçildi.

Mut Alahan Piknik Alanı düzenleme projesinin Mut Belediyesi ile "ortak proje" kapsamında yapılmasına, METAB olarak projeye sözleşme bedelinin KDV hariç %75 'ine katkı sağlanmasına, %25 inin ve KDV'nin tamamının Mut Belediyesince karşılanmasına, protokol imzalama yetkisinin Birlik Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ 'a verilmesine, ortak proje uygulamasının ihale iş ve işlemlerinin Mut Belediye Başkanlığı tarafından yapılmasına, ayrıca üye mahalli idarelerin Birliğin amacına uygun proje tekliflerinin Encümende değerlendirilmesine ve uygun görülen projeler ile ilgili Birlik Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin KOCAMAZ 'a protokol yapma yetkisi verilmesine karar verildi.