26.01.2017 tarihinde yayınlandı - 1155 kez okundu

       26- 29 Ocak tarihleri arasında,TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan ve turizm sektörünün geleceğine ışık tutan Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB), Mersin’in ve Turizm Merkezlerinin tanıtımı için stand açtı.

        Mersin’i birçok değeriyle EMITT 2017 Fuarı’na taşıyan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB) işbirliği ile hayata geçirdiği ve dünya çapında 2 ödüle layık görülen, Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerinin sanal tur yöntemi ile 360 derece tanıtımının yapıldığı VR Mersin standı katılımcılardan büyük ilgi gördü.  Kent genelinde 272 noktada hava, kara ve gece- gündüz çekimleri yer aldığı  ‘VR Mersin’ ziyaretçileri Mersin’in doğal güzellikleri ve tarihi yerlerinde bir ziyarete çıkararak, farklı bir deneyim yaşattı. Mersin’i 360 derece görmek ve bu deneyimi paylaşmak isteyen ziyaretçiler adeta birbiri ile yarıştı.

        Katılımcılar, Mersin sınırlarındaki 272 noktayı büyük bir açık hava müzesi gibi, 360 derece sanal tur yöntemi ile izleyebilirken, Türkçe, İngilizce, Almanca ve Arapça olmak üzere dört farklı dil seçeneği sunan VR Mersin standı, farklı ülkelerden katılım gösteren ziyaretçilerden de yoğun ilgi gördü. 

       Sanal gerçeklik gözlüğü ile Mersin’i tanıma fırsatı bulan ziyaretçiler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Mersin’de bu kadar doğal ve tarihi güzelliğin bulunduğunu bilmediklerini ifade eden ziyaretçiler farklı bir deneyim edindiklerini ifade ettiler.