13.01.2017 tarihinde yayınlandı - 954 kez okundu

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB) Encümen Toplantısı, Birlik Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında yapıldı.

Toplantıya, Encümen üyeleri Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Silifke Belediyesi Meclis Üyesi Mevci Arslan, Turizmci Necip Yücesoy ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Birlik Müdürü Hasan Gökbel katıldı.

Toplantıda 26- 29 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacak olan EMITT Fuarı’na katılım konusu, Anemurium Antik Kenti yüzey temizleme çalışmaları, Mut Alahan piknik alanı ve planlama çalışmaları sürdürülen turizm merkezlerinin son durumları görüşüldü. Toplantıda Birlik Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “2017 yılında Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği’nce kabul edilen çalışma ve iş programı doğrultusunda faaliyetlerimizi aralıksız sürdürerek, başta turizm merkezleri olmak üzere Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri’nin turizm yatırımcısına tahsisi noktasına getirme gayreti içerisindeyiz” dedi.